Svečani program i domjenak

Povodom obilježavanja 120 godina pučkog školstva u Brelima u četvrtak, 11. svibnja, u hotelu Soline imali smo svečanu priredbu i domjenak za naše uzvanike.

Bili su prisutni pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti pri Splitsko – dalmatinskoj županiji, gosp. Tomislav Đonlić, predstavnici Općine Brela na čelu s načelnikom Stipom Ursićem, ravnatelji osnovnih i srednjih škola, članovi našeg Školskog odbora i Vijeća roditelja, predstavnici institucija s kojima surađujemo, te dosadašnji i sadašnji djelatnici naše škole.

U 18 sati je započeo svečani program. U sklopu njega prisutnima su se obratili ravnateljica škole prof. Ivana Ravlić te ispred Osnivača gosp. Tomislav Đonlić. Program je nastavljen izlaganjem učenika 7. razreda, koji su zajedno s učiteljicom povijesti Valentinom Lasić, napravili prezentaciju o Brelima, stanovništvu, turizmu i školstvu. Bilo je tu i recitacija i glazbenih točaka, nakon čega je uslijedilo predstavljanje školskog lista ''Naša Brela''. Školski list je nakon dugo godina ponovno ugledao svjetlo dana zahvaljujući urednici učiteljici Vanji Sokol i novinarskoj skupini te financijskoj pomoći Općine Brela. Također smo ove godine po prvi put tiskali zavičajnu slikovnicu ''Breljanske legende'', koju su napravili učenici 7. razreda pod mentorstvom učiteljice Gorane Babić, a tiskana je zahvaljujući pomoći TZO Brela.

Nakon programa uslijedio je domjenak i druženje naših gostiju, praćeno pjesmama klape Berulia.

objavio: Administrator   datum: 15. 5. 2017.