Hrvatsko zagorje - Škola u prirodi 2017.

Učenici naše škole i učenici OŠ Bariše Granića Meštra boravili su u Krapinskim Toplicama od 24.4. do 28.4.2017. Po lijepom i ugodnom proljetnom vremenu proveli su 5 dana obilazeći krajolike Lijepe naše.

Na putu prema Hrvatskom zagorju zaustavili smo se na dragulju gorske Hrvatske – Plitvičkim jezerima. Prisjetili smo se prve žrtve Domovinskog rata Josipa Jovića, te je na njegov grob svijeću položila Pavla Carević. Slijedio je obilazak Plitvičkih jezera a nakon toga smo se uputili u Rastoke i tu se kratko zadržali. U večernjim satima stigli smo u hotel u kojem smo spavali sljedeće 4 noći.

25.4. nakon doručka otišli smo na cjelodnevno razgledavanje u Hrvatskog zagorje. Obišli smo Muzej evolucije u Krapini, posjetili dvorac Trakošćan, bili u varaždinskoj baroknoj jezgri i obišli katedralu, upoznali stare zanate u Obrtničkoj ulici te posjetili varaždinsko groblje.

U srijedu 26.4. cijeli dan smo proveli u Zagrebu. Čim smo došli posjetili smo Sabor kroz koji nas je proveo stručni vodič, bili u sabornici u kojoj se odvijala sjednica Hrvatskog sabora. Panoramski smo razgledali grad, prošetali najvažniji zagrebačkim trgom, bili u katedrali, Tehničkom muzeju, Zoološkom vrtu Maksimir.

Četvrti dan našeg boravka proveli smo obilazeći Etno selo u Kumrovcu, u Zelenjaku vidjeli spomenik himni Lijepa naša, u Gornjoj Stubici vidjeli Gupčevu lipu i spomenik Matiji Gupcu te posjetili Muzej seljačke bune. Na putu prema Mariji Bistrici posjetili smo seosko gospodarstvo i izrađivali licitarska srca. U najvećem hrvatskom marijanskom svetištu Mariji Bistrici razgledali smo katedralu.

28.4. nakon doručka krenuli smo prema Brelima. Nakon doručka krenuli smo prema Ogulinu i Ivaninoj kući bajki gdje smo uživali u radionicama i igrama na temu Ivane i njene Šume Striborove. Napustili smo kišni Ogulin i krenuli prema Teslinu Smiljanu. Vodič nas je proveo kroz njegovu rodnu kuću, ispitnu stanicu i prezentacijski centar.

Oko 19.00 sretno smo stigli u naša draga Brela. Ne treba napominjati da je u cijeloj ovoj bajci bilo puno igre, pjesme, viceva i veselja, a pala je i poneka ljubav.

objavio: Administrator   datum: 29. 5. 2017.

« Ožujak 2024 »

Kalendar školske godine