Promocija zbornika ''Na ramenima moga tate''

U srijedu, 25. listopada, u velikoj dvorani Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu bila je promocija zbornika ''Na ramenima moga tate'', koji je nastao povodom Godine očinstva. U zbornik su uvršteni i radovi naših učenika.

U Zborniku je objavljeno 260 literarnih i 64 likovna rada iz različitih osnovnih i srednjih škola Splitsko-makarske nadbiskupije, Dubrovačke biskupije i iz Hrvatskih katoličkih misija u Njemačkoj. U zbornik su uvršteni i radovi naših učenika, i to dva literarna rada Željke Šošić (7. razred), jedan literarni rad Marina Raosa (6. razred) i likovni rad Tome Filipovića (2. razred). Na promociju zbornika došao je Toma Filipović sa cijelom obitelji.

Zbornik su predstavili mons. Marin Barišić, splitsko-makarski nadbiskup, mr. don Josip Periš, predstojnik Katehetskog ureda i dr. sc. Dubravka Kuščević, profesorica na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Splitu. Promociji su nazočili i predstavnici grada Splita i Splitsko-dalmatinske županije. Mons. Marin Barišić bio je najavljen upravo riječima naše učenice Željke Šošić, koja je dobro opisala očinsku figuru duhovnog oca, njezinog svećenika don Stjepana, a za voditeljicu programa upravo primjenjivo i na oca nadbiskupa.

Na promociji je bilo jako lijepo i svečano. Dvorana je bila puna djece, roditelja, mentora i učitelja, a vladala je potpuna tišina. Sudionici su bili zadovoljni, a naši učenici koji su sudjelovali sa svojim radovima te njihovi roditelji i prijatelji iz razreda – ponosni. Svečana promocija završila je razgledavanjem prigodne izložbe likovnih radova objavljenih u Zborniku.

objavio: Administrator   datum: 27. 10. 2017.

« Ožujak 2024 »

Kalendar školske godine