Posjet učenika 8. razreda Vukovaru

U utorak, 20. veljače 2018. krenuli smo na put u Vukovar zajedno s 8. razredom iz Sviba. Put je bio dug, ali uz dobro društvo nije nam bilo dosadno.

U hostel smo stigli oko 18 sati. Svi smo bili umorni i taj dan nismo ništa razgledavali. U srijedu smo posjetili Muzej vučedolske kulture i gradski muzej te smo nakon ručka imali dva predavanja o Domovinskom ratu, kako bi još bolje shvatili ovu temu. Do večere smo imali slobodno, pa smo otišli u centar te malo razgledavali grad. Imali smo disko večer da se upoznamo s ostalim školama i stekli smo nova prijateljstva. U četvrtak smo pošli na Ovčaru gdje smo se pomolili za sve žrtve, prošli smo i bolnicu koja je svima nama bila najtužniji dio. Pogledali smo film i hodali smo prostorijama koje su tada bile pune kreveta i ranjenika. Bili smo i na memorijalnom groblju te smo razgledali vojarnu. U 14 sati je bio kviz, ali nažalost samo su 3 škole sudjelovale. Našu su školi predstavljali Duje Ivanac i Ivan Antonio Šošić. Uputili smo se prema Brelima puni dojmova.

Smatramo da je ovaj put u Vukovar bio vrlo bitan za nas mlade, ne samo da razumijemo povijest naše Domovine, nego da se sjećamo svih žrtava i radi njih, a i radi nas djece, da shvatimo da je rat bio među svima nama i da neka djeca nisu imala svoje djetinjstvo. I u onim najgorim danima bilo je ljudi koji su riskirali svoje živote da spase tuđe, trebali bi učiti na takvim primjerima i zauvijek im biti zahvalni.

Viktorija Kristić i Ivan Antonio Šošić

objavio: Administrator   datum: 26. 2. 2018.