Eko projektni dan 23.04.

U okviru projekta Ekoškole, danas je u našoj školi kroz radionice, izložbu radova i školsku priredbu obilježen Eko projektni dan.

Prva tri sata bila su rezervirana za radionice. U 1. razredu pod vodstvom učiteljice Blaženke Jakir učenici su od tuljaka papira i polovica iscijeđenih naranči izrađivali male pitare, koje su punili zemljom i sjemenom domaće murtele. U 2. i 4. razredu pod vodstvom učiteljica Natalije Križanović i Ite Lalić izrađivali su se gradovi i držači olovki od tuljaka papira. Trećaši su s učiteljicom Mirnom Šarić od starih tkanina izrađivali podmetače, ukrase za kosu i ukrasne pitare. Učiteljica Josipa Juranović je s učenicima 5. razreda od cementa i starih tkanina izrađivala tzv. pitare u travi, a bavili su se i uređenjem vrta. Šestaši su se s učiteljicom Gracijom Glavičić bavili oslikavanjem raznih tkanina, a sedmaši su uz vodstvo učiteljice Valentine Lasić ukrašavali staklenke. Radionicu kaširanja i oslikavanja recikliranog papira je kod osmaša vodila učiteljica Ivana Martinović, dok ih je učiteljica Vesna Šarić podučila kako od starog papira i malo cementa napraviti pitare.

Po završetku radionica uputili smo se u školsku dvoranu, gdje smo imali prigodnu priredbu. Voditelji priredbe bili su Pavla Carević i Matija Jakir. Priredba je bila sačinjena od pjesama, recitacija, igrokaza i prezentacija. Nikola Šošić, učenik 7. razreda, napravio je prezentaciju o Zemlji, a učitelj Nino Filipović je kroz prezentaciju pokazao što smo sve ove godine napravili u sklopu projekta Ekoškole. Nakon što je Grgur Vrcić, učenik 4. razreda, otpjevao našu Eko-himnu, koju je sam napisao i uglazbio, slijedilo je predstavljanje radova s radionica, koji će sljedećih nekoliko dana biti postavljeni u holu škole.

Učenici su današnji dan opisali kao mnogo lakši i zanimljiviji od uobičajenog, jer su naučili puno toga praktičnoga.

objavio: Administrator   datum: 23. 4. 2018.