Škola u prirodi - Istra

Učenici 4. razreda naše škole, zajedno s učenicima OŠ Bariše Granića Meštra, otputovali su u Istru 24.04.2018. god. u ranim jutarnjim satima.

Prvog dana, na  putu prema Dugoj uvali kraj Pule, posjetili su grad Senj i kulu Nehaj.Učenici su poslušali kratko predavanje o Uskocima i odbrani od Turaka,te su razgledali kulu i ručali u samoj kuli. Nakon ručka krenuli su prema Rijeci i Trsatu. Obišli su svetište u Trsatu, vidjeli kip Ivana Pavla II te razgledali kulu Trsatsku. Umorni, ali veoma uzbuđeni,  stigli su u hotel, smjestili se u sobe, večerali te se zabavili plešući u disco clubu u hotelu.

Drugog dana nakon doručka krenuli su prema Puli. Veoma im se svidjela Arena. Tamo su doznali nešto više o tome kako je i zašto sagrađena i čemu je služila nekad, a čemu služi sad. Nakon razgledanja krenuli su na ručak, a potom se ukrcali na brod za Brijune. Od ljubazne voditeljice doznali su nešto više o tome tko je sve i kada živio na Brijunima i pogledali postavu muzeja. Oduševile su ih životinje i safari park. Najviše im se svidjela slonica Lanka. Zadovoljni i sretni vratili su se u hotel. Nakon večere i plesa imali su i pidžama party. Veoma su se lijepo zabavili i bolje upoznali svoje nove prijatelje iz Baške Vode.

Trećeg dana otputovali su u Rovinj i razgledali stari dio grada, a potom u Poreč vidjeli i obišli Eufrazijevu baziliku. Najviše su se razveselili zvjezdarnici, jer su kroz manji teleskop gledali sunce i tražili pjege. Osim toga vidjeli su i veliki teleskop, doznali kako radi i imali priliku držati meteorit u rukama (jako je težak). Prije povratka u hotel posjetili su Motovun. Tu su doznali da je Veli Jože, kad je bio ljut, tresao krovove tog grada. A svake godine tu se održava i međunarodni filmski festival. Nakon dolaska u hotel i večere imali su natjecanja u različitim kategorijama. Birali su miss i mistera – naša Lara Sokol bila je pobjednica te kategorije. U kategoriji najbolje muške frizure pobjeda je otišla našem Marinu Dominoviću, a najbolja plesačica bila je Ivana Raos. Miješana grupa učenika iz obje škole –A, pobijedila je u kvizu znanja. Veseli i uzbuđeni nakon natjecanja i plesa otišli ssu na spavanje.

Četvrtog dana krenuli su kući. Putovali su kroz gorski zavičaj. U Ogulinu su posjetili kuću bajki Ivane Brlić-Mažuranić, doznali naše tajne sposobnosti, zabavili se na radionicama te krenuli na ručak. Nakon ručka krenuli su u Smiljan, rodno mjesto Nikole Tesle. U Smiljanu su pogledali film o njegovom životu i radu te razgledali njegovu rodnu kuću. U veselom raspoloženju uz pjesmu i pričanje viceva krenuli su kući.

objavio: Administrator   datum: 8. 5. 2018.