Predavanje u sklopu ''Školske sheme''

I ove školske godine smo sudjelovali u provedbi pratećih obrazovnih mjera u sklopu projekta Školske sheme.

Zajedno s još tri škole u našoj županiji odabrani smo za provedbu prateće obrazovne mjere ''Predavanja - edukacija djece o poljoprivredi, zdravim prehrambenim navikama, lokalnim lancima opskrbe hranom, ekološkoj i održivoj proizvodnji i borbi protiv rasipanja hrane''.

Zato nas je danas posjetio dipl.ing.agr. Žarko Kovačić iz Hrvatske poljoprivredno-šumarske savjetodavne službe i održao zanimljivo predavanje, prvi školski sat učenicima od  5. do 8. razreda, a drugi školski sat učenicima od 1. do 4. razreda.

Učenici viših razreda naše škole imali su predavanje o štetnim i korisnm kukcima u poljoprivredi, tijekom kojeg su upoznali različite vrste korisnih i štetnih kukaca, njihovu građu, način života i tijek potpune i nepotpune preobrazbe. Tako su obnovili i proširili gradivo o kukcima iz biologije. Potaknuti predavanjem, a kako bi sačuvali korisne kukce u našem školskom vrtu, odlučili su nakon predavanja napraviti „kućice“ za kukce.

Drugi školski sat učenici nižih razreda slušali su predavanje o korisnim kukcima u voćnjaku. Učenicima je bilo jako zanimljivo, jer je bilo popraćeno slikama najkarakterističnijih kukaca u našem kraju.

objavio: Administrator   datum: 10. 5. 2018.