QR kodovi u 2. razredu

Učiteljica 2. razreda Nikolina Alegić Šešić i učiteljica hrvatskog jezika Gorana Babić (koordinatorica Erasmus projekta naše škole) organizirali su 3. veljače sat razrednika kod drugaša tijekom kojeg su učenici čitali priču Sanje Pilić ''Jozef''.

To je priča o stidljivom i nesretnom dječaku čiju tugu nitko ne primjećuje. Nakon čitanja priče učenici su skenirali QR kodove postavljene na stolu. QR kodovi sadržavali su pitanja vezana za razumijevanje pročitanog teksta. Nakon toga su učenici s učiteljicom Alegić raspravljali o prijateljstvu i zaključili da treba paziti oko sebe kako bi uočili nekoga poput Jozefa i pomogli mu jer to pravi prijatelji rade.

Ovo je ujedno i diseminacija prve mobilnosti u Pragu. QR kodovi danas su svuda: na plakatima, oglasima, TV-u, web stranicama, paketima žitarica ... Sve više i više škola koristi ove male kodove kako bi obogatili iskustvo učenja svojih učenika i povećali motivaciju učenika. QR kodove mogu se lako kreirati, a softver za njihovo čitanje je također besplatan.

objavio: Ivana Ravlić   datum: 5. 2. 2020.