Digitalni stripovi u 6.razredu

Nakon obrade nastavne jedinice Strip u sklopu nastave Hrvatskoga jezika, učiteljica Hrvatskoga jezika Gorana Babić učenicima 6. razreda je 13. siječnja zadala za domaći uradak da u roku tjedan dana izrade digitalni strip po vlastitoj priči služeći se alatom Makemybeliefcomix (koji je učiteljica upoznala u listopadu u Pragu na strukturiranom tečaju o obrnutoj učionici).

Nakon obrade nastavne jedinice dana učiteljica je učenicima na pametnoj ploči pokazala koju stranicu trebaju posjetiti da bi izradili svoj strip. Također, pokazala je kako odabirati stavke (prvo pozadina pa likovi...kako umetnuti drugi lik, itd.) te kako poslati isti putem elektroničke poste. Oni su sami istražili kako pohraniti strip u računalo, mijenjati veličinu predmeta i likova te kako ubaciti oblačiće i rečenice u njih. Ovaj zadatak im se jako svidio te su pokazali maštovitost prilikom stvaranja priče u stripu. Prilikom predstavljanja stripova učiteljica nije otkrila tko je autor kojeg stripa da bi učenici što objektivnije glasovali. Svaki učenik odabrao je svojih pet najdražih stripova ocijenivši ih od 1 do 5 , a pritom je učiteljica pazila da učenici jedan glas ne poklone svome stripu. Pet stripova s najviše prikupljenih bodova dobilo je ocjenu odličan iz predmetnog područja Medijska kultura.

objavio: Ivana Ravlić   datum: 24. 1. 2020.