Provedba nastave na daljinu - predmetna nastava

U nastavku su upute i objašnjenja za provedbu nastave na daljinu za učenike predmetne nastave (5. - 8. razred).

- Nastava se provodi online, učenici koriste tablete i računala od kuće.

- Učenik se putem linka na web stranici škole ulogira šifrom za e-Dnevnik te pristupa grupi svog razreda, tzv. virtualnoj učionici (Yammer platforma).

- Za svaki dan se definira raspored te pripremaju sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta.

- Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja i dodatne radne materijale.

- Učitelji daju upute vezano uz korištenje materijala u udžbenicima te samostalni rad.

- Ako učitelj ima gotova svoja predavanja, njegovi učenici ne moraju pratiti sadržaj koji je isporučio MZO, nego predmetni učitelj u virtualnom razredu isporučuje svoj sadržaj i aktivnost.

- Razrednici svaki dan u virtualnim razredima trebaju podsjećati učenike na dnevni raspored i uputiti ih na sadržaje potrebne za ostvarivanje nastave taj dan.

- Nastava traje četiri do pet sati na dan.

- Predmetni nastavnici, čiji predmeti nisu pokriveni osnovnim paketom, mogu organizirati nastavu u 5., odnosno 6. satu u danu.

- Nazočnost učenika na nastavi prati se kroz njihove aktivnosti u virtualnom razredu.

- Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, roditelj treba razredniku opravdati izostanak.

- Ako nisu sudjelovali u realnom vremenu na nastavi, učenici mogu i naknadno u virtualnoj učionici pogledati materijale i saznati zadaću.

- U virtualnoj učionici vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici, što znači da učenici za neprimjerene oblike mogu snositi posljedice.

- Sportska televizija emitirat će nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati.

- Raspored nastave, koji je isti za svu djecu, objavljivat će se na mrežnim stranicama Ministarstva znanosti i obrazovanja, CARNET-a, Škole za život i naše škole.

objavio: Ivana Ravlić   datum: 15. 3. 2020.

« Ožujak 2024 »

Kalendar školske godine