Noć knjige

Unatoč činjenici da se trenutno odvija nastava na daljinu, učenici 6. razreda su zajedno s učiteljicom Hrvatskoga jezika Goranom Babić u virtualnoj učionici održali raspravu vezanu uz održavanje Noći knjige, koja se održava 23. travnja.

Učenici su imali dvije mogućnosti:

1. Posjetiti poveznicu https://nocknjige.hr/index.php te napisati u virtualnu učionicu komentar o tome koje su informacije pronašli na poveznici ili:

2. Predstaviti u virtualnoj učionici knjigu tako da će prepričati radnju i ostale zainteresirati svojim predstavljanjem da je i ostali uzmu u ruke i pročitaju.

Kako su to neki od njih napravili pogledajte i pročitajte u nastavku.

NOĆ KNJIGE

Za ovu Noć knjige volio bih predložiti jednu od najboljih knjiga koju sam pročitao. Zove se Operacija Stonoga. U knjizi se odvija kako su ljudi i brodovi nestajali na području Bermudskog trokuta, što je zapravo relativno normalno, ali jednoga dana je nestao OTOK! Ministar Hirohito Lampuga je poslao svog zapisničara Johna Cipala po iskusnog kapetana Horacija Glavoča. John Cipal ga je pronašao u jednoj od krčmi i doveo ministru. Ministar ga je tada upoznao sa nestankom otoka, dao mu zadatak da ga pronađe i dao mu mogućnost  biranja vlastite posade broda Astrolaba. Posadu čine „spretni“ mornari Orlando Menula, William Brancin, Mate Šarag, Pierre Škarpina, te majmun Jack i mačak Miki koji prolaze kroz razne pustolovine i čudne pojave. Neke od njih su pojava 2 mjeseca, svemirski brod, prolazak ratne flote, jaka oluja itd. Knjiga je jako zabavna i poučna. Na nekim mjestima se pojavljuje malo crnog humora i smiješnih situacija poput Menulinog hvatanja morskog psa. Knjigu je napisao hrvatski pisac Joža Horvat. Meni se knjiga jako sviđa i preporučujem je svima za čitanje.

Grgur Vrcić, 6. razred

NOĆ KNJIGE

Knjiga koju ću ja predstavljati je zapravo serijal. Serijal se zove Percy Jakson. (Sada ću opisati samo 1 dio) U tom dijelu se radi o tome, da su grčki bogovi stvarni i da se nalaze u Americi. Govori o priči jednog dječaka koji se zove Percy Jakson, i on otkrije da je sin grčkog boga Poseidona. Percy tada ide u Camp Half-Blood, kamp za sve sinove i kćeri raznih bogova. Percy tamo trenira kako bi krenuo na misiju kroz Ameriku kako bi vratio ukradeno oružje boga Zeusa i spriječio rat. Na putu prema podzemlju kroz Ameriku Percy i njegovi prijatelji ubijaju razna stara mitska čudovišta poput Meduze, Minotaura i druge.

Knjiga je pisana na engleskom, a ja sam je čitao i na njemačkom i na engleskom. Postoji i Hrvatska verzija. Knjiga je meni tako super, zato što je pisana sa humorom , ali je i puna akcije i mnogih zanimljivih podataka. Stvarno savjetujem svakome da pročita knjigu Percy Jakson: Kradljivac Gromova. Ako vam se svidi, možete i nastaviti sa serijalom.

Adrian Dujam Jakir, 6. razred

objavio: Ivana Ravlić   datum: 27. 4. 2020.