Izvanučionička nastava 5. - 8. razreda

Učenici 5. – 8. razreda imali su organiziranu izvanučioničku nastavu u Splitu 21. studenog 2016. godine.

U osam sati sastali smo se ispred škole, smjestili u autobus i krenuli. Peti, šesti i osmi razred najprije su posjetili Pomorski muzej u pratnji učiteljica Valentine Lasić, Vanje Sokol i Gracije Glavičić, dok su sedmaši najprije išli u Prirodoslovni muzej s učiteljicama Ivanom Martinović i Goranom Babić.. Osmaši su razgledavali izložbu muzeja, a petaši i šestaši imali su radionicu. U Pomorskom muzeju izložene su makete raznih brodova te neke  stvari i pribor kojima su se ljudi prije koristili u plovidbi. Također su izložene puške i topovi kojima su u Domovinskom ratu branili našu Domovinu. Nakon  posjeta muzeju, pješice smo se u pratnji profesorica spustili do Dioklecijanove palače gdje nam je profesorica Valentina Lasić ukratko ispričala priču o Dioklecijanovu životu u Splitu. Poslije kraćeg slobodnog vremena i marende, uputili smo se u Gradsko kazalište mladih gdje smo gledali predstavu "KAZALIŠNI SAT". Tijekom predstave glumci su nam govorili kako nastaje jedna predstava i kako se oni uopće za nju pripremaju. Svima  nam se jako svidjelo. Nakon predstave koja je trajala sat vremena ponovno smo se smjestili u autobus te krenuli natrag s još jednim novim i vrlo lijepim iskustvom.

Antonela Radić, 8. razred (Novinarska sekcija)

objavio: Vanja Sokol   datum: 25. 11. 2016.