Gostovanje prof. Deana Nemčića

U petak 9. prosinca 2016. u školi je gostovao prof. Dean Nemčić, učitelj Geografije u osnovnoj školi u Zagrebu. Učenicima je predstavio svoj projekt „Afrika - možemo zajedno 2016.“ koji je pripremao šest godina te osnovao udrugu da bi lakše ostvario svoj cilj – pomogao afričkoj djeci.

Prvi školski sat u zanimljivom predavanju su uživala djeca nižih razreda, a drugi sat je prof. Nemčić posvetio učenicima viših razreda. Predavača je u kratkim crtama predstavio don Stjepan Lončar, a onda je predstavljen projekt čiji su ciljevi opremanje afričkih škola školskim priborom, podizanje geografije na višu razinu, borba protiv malarije te dovršavanje započetih školskih projekata. Saznali smo da djeca u Africi obožavaju školu, a borave osam sati dnevno u školskim zgradama često bez prozora i golih zidova. Higijenski uvjeti su izrazito loši, a životni standard nizak. Lijek za malariju košta pet kuna i prof. Nemčić nas je upoznao s akcijom „Jedan medo –jedan život“ koju je on pokrenuo. Bez obzira na probleme s kojima se susreću (HIV, malarija, glad, neimaština), afrička djeca ne skidaju osmijeh s lica i zaista nas mogu podučiti kako s malim stvarima u životu možeš biti zadovoljan i sretan. Prof. Nemčić je naučio učenike vrijednu životnu lekciju o zahvalnosti i pozvao ih da nacrtaju geografske karte koje će on odnijeti prilikom sljedećeg posjeta Africi.

objavio: Vanja Sokol   datum: 13. 12. 2016.

« Ožujak 2024 »

Kalendar školske godine