Posjet Srednjoj strukovnoj školi u Makarskoj

Dana 22. studenoga učenici 8. razreda su u pratnji pedagoginje Tee Jerić otišli u posjet Srednjoj strukovnoj školi u Makarskoj.

Povodom Europskog Tjedna vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju, koji se odvija pod motom Oslobodi svoj talent, Srednja strukovna škola u Makarskoj je od 20. do 24.11. 2017. organizirala različite aktivnosti.

Naši učenici su 22.11. sudjelovali na predstavljanju programa Srednje strukovne škole učenicima 8. razreda s područja Makarskog primorja. Radionice su pripremili i realizirati učenici i nastavnici ove škole. Zanimanje konobar je predstavila jedna od učenica pripremajući koktel. U drugoj učionici jedna od učiteljica je predstavila zanimanje kuhar, a učenici koji se obrazuju za ovo zanimanje pred osmašima su pripremali fritule. Učenici budući frizeri su pravili frizure na dobrovoljcima, a osmašima je ponuđena mogućnost da oni pokušaju napraviti pletenicu na jednoj od perika. Bilo je zanimljivo vidjeti i predstavljanje zanimanja prodavač, te automehaničar i elektrotehničar, ali na žalost nismo uspjeli vidjeti predstavljanje zanimanja turističko – hotelijerski komercijalist, jer je u učionici već bilo previše ljudi.

objavio: Administrator   datum: 23. 11. 2017.