Valentinovo u našoj školi

I ove su godine učenici nižih razreda Valentinovo obilježili pjesmom i plesom, a učenici viših razreda pisanjem svoje verzije Romea i Julije. heart

Učenici nižih razreda su najprije čitali pjesme o ljubavi koje su sami napisali ili izabrali među brojnim ljubavnim pjesmama, a nakon toga su se prepustili plesu i zvukovima najpoznatijih ljubavnih pjesama. Zatim je uslijedilo natjecanje u plesu. Učenici su plesali u parovima, a ostali su izabrali najbolji plesni par iz svakog razreda, koji su nagrađeni čokoladom. Učenici su se proveselili i zabavili, te proslavili ljubav, jer ljubav je osjećaj kojeg treba slaviti i pokazivati!

Za to vrijeme su učenici 8. razreda obrađivali lektiru "Romeo i Julija". Ovaj put njihova nastavnica prof. Gorana Babić organizirala je razne aktivnosti pomoću kojih su učenici ovo djelo velikog engleskog dramatičara W. Shakespearea upoznali na novi način. Nakon usmene interpretacije ovog djela (pomoću kojeg se provjerilo i razumijevanje pročitanog djela), kao i razgovora o životu autora (najpoznatijeg engleskog dramatičara svih vremena) i njegovom kazalištu the Globe, učenici su rješavali razne zadatke.

Zadaci za individualni rad bili su:

- Kada bi se zamijenio s nekim likom, koji bi to lik bio i zašto?

- Kojem bi liku dao suvremeni predmet? Koji bi to predmet bio i kako bi utjecao na radnju?

Zadaci za rad u skupinama bili su:

- Zamisli da jedan od likova ima problem i traži te savjet. Napiši savjet i rješenje! ( rad u paru)

- Napiši turističku brošuru zašto osjetiti Veronu služeći se tekstom!

- Zamisli da ova knjiga tek izlazi na tržište. Napiši reklamu za radio ili novine!

Nakon toga uslijedio je najzanimljiviji zadatak – napisati ulomak na novi način i to tako da mjesto radnje budu Brela, a vrijeme radnje bude suvremeno, te da se ubaci pokoji sporedan lik koji je stvarna ličnost iz Brela. To je rezultiralo zanimljivim uratcima.

objavio: Administrator   datum: 19. 2. 2018.