Uključili smo se u eTwinning projekt

Od veljače ove godine naša škola je član eTwinning zajednice, jedne od aktivnosti programa Erasmus+.

eTwinning nudi platformu za odgojno – obrazovne djelatnike, koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga, putem koje članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi.

Naša škola uključila se u projekt My region u kojem učenici naše škole zajedno s učenicima dviju škola iz Slovačke i Grčke razmjenjuju slike, videa, prezentacije i dokumente vezane uz svoja mjesta. Cilj projekta je upoznavanje kulturnih i povijesnih uvjeta regije partnera te upoznavanje kroz lokalne običaje, tradicije, nacionalnu kuhinju i turističke osobitosti, tj. upoznati partnerske regije kroz materijale obrađene različitim alatima, razvijati kreativnost kod učenika, poboljšati komunikaciju učenika u školama partnera unutar međunarodnih skupina putem Twinspacea i društvenih mreža te razmjene motivacijskih aktivnosti između učitelja škola partnera.

Voditelj projekta za našu školu je prof. Gorana Babić u suradnji s kolegicama prof. Valentinom Lasić, prof. Josipom Juranović, prof. Vanjom Sokol, prof. Sanjom Josipović i pedagoginjom prof. Teom Jerić. Prof. Gorana Babić je u siječnju 2018. sudjelovala na stručnom skupu u Imotskom vezanom uz eTwinning. Na stručnom skupu upoznala se s mogućnostima koje pruža provedba projekata u okviru ključne aktivnosti KA1 - mobilnost u svrhu učenja za pojedince; prilike za sudjelovanje u aktivnostima profesionalnog razvoja na EU razini (strukturirani tečajevi, aktivnosti poučavanja ili promatranja rada) te mogućnostima koje pruža e-Twinning portal namijenjen međunarodnoj suradnji online i usavršavanju odgojno-obrazovnih radnika od predškolskog do srednjeg obrazovanja. Sudjelovanje u ovom projektu vidimo kao priliku da se naša škola i na ovaj način uključi u suvremene trendove učenja i poučavanja, kao i priliku za turističku promidžbu našeg mjesta. Na kraju školske godine se planira predstaviti projekt u prostorijama škole i javnosti.

objavio: Administrator   datum: 1. 3. 2018.

« Ožujak 2024 »

Kalendar školske godine