e-Dnevnik

Od ove školske godine, u našoj se školi koristi e-Dnevnik, web aplikacija koja omogućuje vođenje razrednih knjiga u elektroničkom obliku.

Aplikaciju je izradio CARNet te ona ima sve funkcionalnosti postojeće razredne knjige, uz dodatne funkcionalnosti koje omogućava uporaba informacijsko-komunikacijskih tehnologija.

Neke od prednosti korištenja e-Dnevnika su: jednostavnije vođenje razredne evidencije, mogućnost detaljne analize statističkih podataka iz razredne nastave, brz dohvat svih važnih informacija vezanih uz pojedini razred ili učenika i pregledna evidencija nastave.

e-Dnevnik i učenicima olakšava praćenje obaveza i dosadašnjeg uspjeha u nastavnoj godini. Aplikacija e-Dnevnik za učenike omogućuje pregled ocjena, bilješki, izostanaka, lektira i rasporeda pisanih zadaća koje su nastavnici unijeli u e-Dnevnik. Učenici se u aplikaciju prijavljuju svojim AAI@Edu.hr korisničkim računom koji dobivaju od administratora imenika svojih škola.

Također, razvijena je i aplikacija e-Dnevnik za roditelje pomoću koje roditelji učenika imaju mogućnost uvida u ocjene i izostanke svoje djece. Pristup aplikaciji za roditelje omogućen je korisnicima koji su registrirani u sustavu e-Građani, a o kojem više možete pročitati na priloženoj poveznici.

Međutim, neovisno o e-Dnevniku, informacije o ocjenama i uspjehu učenika roditelj ima pravo i dalje zatražiti osobno u školi putem informacija.

Priloženi dokumenti:
e-D_upute_za_roditelje.pdf (488.95 KB)
e-D_upute_za_nastavnike.pdf (1.91 MB)

objavio: Administrator   datum: 24. 9. 2018.