Europska oznaka kvalitete

I dalje stižu lijepe vijesti iz eTwinning zajednice. Naime, naša je škola nagrađena Europskom Oznakom Kvalitete (European Quality Label) za izvrsnost u radu na međunarodnim eTwinning projektima.

Središnja služba za podršku eTwinningu iz Bruxellesa nagradila je Europskom Oznakom Kvalitete našu školu, učiteljicu Hrvatskoga jezika Goranu Babić i njene učenike za rad na 3 međunarodna eTwinning projekta realizirana u školskoj godini 2018./2019.: Famous people in Europe, My town and its people in the past i History Comic Book. To znači da je rad učiteljice, učenika i naše škole prepoznat na najvišoj europskoj razini.

Koliko je ova vrsta rada poticajna, govori činjenica kako su isti učenici uključeni u rad na novim projektima, a pridružuju im se i novozainteresirani učenici. Radeći na ovom projektu učenici su istraživali povijest Hrvatske i Brela te su stvarali stripove, crteže, kvizove i videa na tu temu da bi u konačnici sve svoje i partnerske uratke objedinili u digitalnim knjigama radeći u tzv. suradničkim digitalnim alatima.

Europska oznaka kvalitete druga je oznaka uspjeha, a dodjeljuje se samo jedanput na godinu i njezina dodjela objavljuje se na eTwinning portalu. Ovom oznakom škola je dobila priznanje za jedinstveno postignuće na razini EU.

Kako su ti naši projekti dobili priznanje na najvišoj europskoj razini, nalaze se na posebnom području na europskom portalu www.etwinning.net. Detalje o tome možete pronaći na ovom linku

objavio: Ivana Ravlić   datum: 4. 11. 2019.