Postali smo eTwinning škola 😊

18. ožujka 2020. službeno je objavljen popis odgojno-obrazovnih ustanova dobitnica oznake eTwinning škole 2020.-2021. među kojima se nalazi i naša škola.

U Europi je ukupno 2139 škola nakon dvodijelnog postupka prijave dobilo oznaku eTwinning škole, a u Hrvatskoj 86. Ovime je naša škola postala vidljiva na europskoj razini i postala dijelom europske mreže vodećih eTwinning škola koje će biti poticaj daljnjem razvoju eTwinninga.

Etwinning je zajednica škola u Europi koja nudi platformu za odgojno – obrazovne djelatnike (učitelje, ravnatelje, knjižničare, itd.), koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi.
Nagrađene škole pioniri su i prepoznati predvodnici u područjima kao što su: digitalna praksa, praksa eSigurnosti, inovativni i kreativni pristupi pedagogiji, promicanje stalnog stručnog usavršavanja osoblja, promicanje prakse za suradnju u učenju među osobljem i učenicima.
eTwinning škole se zalažu za inkluzivnost na bilo kojoj razini i aktivno traže načine stvaranja inkluzivnog okruženja za djecu i studente svih sposobnosti i kulture, njihove roditelje i širu zajednicu, te nas veseli što svojim radom i projektima možemo biti dio te zajednice. Djeca i studenti u eTwinning školama su agenti promjene, koji postaju bolji učenici i bolji aktivniji građani.
Učitelji koji su sudjelovanjem u međunarodnim projektima pridonijeli dobivanju ove prestižne titule su: Gorana Babić, Josipa Juranović, Valentina Lasić, Vanja Sokol, Gracija Glavičić, Antonio Tomas i Hrvoje Vrdoljak.

Ovim putem eTwinning tim čestita i zahvaljuje svim učenicima i projektnim partnerima koji su sudjelovali u projektima i poziva ih na nastavak suradnje, a učiteljima koji se žele priključiti eTwinning timu poručuje da su dobrodošli.

2020 – 2021 eTwinningove nagrade za škole - etwinning.net

objavio: Ivana Ravlić   datum: 26. 3. 2020.