Predavanja o upisu u srednju školu

Učenici osmog razreda uskoro biraju koji će program u srednjoj školi upisati, točnije od 28. lipnja, jer tada počinju e upisi u Republici Hrvatskoj.

Da bi im pomogli u izboru, razrednica Gracija Glavičić i pedagoginja Ana Filipović organizirale su gostovanje pedagoginja iz dviju makarskih srednjih škola.

11. lipnja pedagoginja Anđela Divić je učenicima predstavila programe zastupljene u Srednjoj školi fra Andrije Kačića Miošića, informirala ih o načinu upisa, predmetima bitnim za upis, kao i bitnim obilježjima za ekonomsku školu, HTT, opću i jezičnu gimnaziju, koje se nude u njihovoj školi.

12. lipnja pedagoginja Cmilja Pejić je predstavila programe u Srednjoj strukovnoj školi: trogodišnja strukovna zanimanja (konobar, kuhar, frizer, instalater klime, automehaničar) te četverogodišnja zanimanja (THK, elektrotehničar). Objasnila je razlike između pojedinih zanimanja, podijelila letke zainteresiranim učenicima i odgovorila na pitanja nakon prezentacije.

Na ovaj način učenici su stekli bolji uvid koju školu će izabrati, koje su karakteristike pojedinih programa te bolje razumiju zanimanja koja se nude.

Gracija Glavičić, razrednica 8. razreda

objavio: Maja Brzica   datum: 13. 6. 2024.

« Listopad 2024 »