Međunarodne Eko-škole

Konstituirajuća sjednica Eko-odbora Osnovne škole dr. Franje Tuđmana Brela održana je 24. studenoga 2017. (petak) s početkom u 13,30 sati.

Članovi Eko-odbora u šk. god. 2017./2018. su:

• Ravnateljica – Ivana Ravlić

• Učitelji – Nino Filipović (školski koordinator), Ivana Martinović, Vesna Šarić, Mate Škrabić, Antonio Tomas, Mirna Šarić, Ita Lalić

• Stručni suradnici – Tea Jerić, Gracija Glavičić

• Tehničko osoblje škole – Hari Jadrić

• Učenici – Ana Škrabić

• Predstavnik roditelja – Gorana Ribičić

• Predstavnici lokalne zajednice – Stipe Ursić (načelnik Općine Brela), Valentina Vitković (direktorica TZO Brela – sponzor, tj. ''kum''), Petar Pervan (direktor komunalnog poduzeća Greben Brela), Dražen Medić (predsjednik DVD-a Brela), Jozo Bekavac (predsjednik Brolanensesa)

Udruga Lijepa naša je promovirala nove generacije Međunarodnih Eko-škola iz Hrvatske
Naša škola je promovirana je ove godine u Međunarodnu Eko-školu 3. generacije

U ovaj program uključili smo se 2003. godine, a zadaća nam je odgajati mlade generacije osjetljive na pitanje okoliša.
Ove godine dodijeljena nam je Zelena zastava po 5. put čime smo dobili zlatni status (The Gold Certificate).

U svim državama gdje se provodi ovaj međunarodni program, to je veliki događaj, jer je riječ o najpriznatijem modelu odgoja i obrazovanja za okoliš i održivi razvoj u svijetu. Stoga se i to priznanje smatra najvećim priznanjem što ga na međunarodnoj razini može steći neka škola za svoj ekološki angažman.

Škole koje su primile međunarodnu Zelenu zastavu i povelju uložile su i ulažu veliki trud u provedbi tog programa.

« Studeni 2018 »

Kalendar školske godine

Kojih sadržaja biste željeli više na stranicama naše škole?

Surađujmo...

CI SDŽ - Centri izvrsnosti SDŽ

Dabar - Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja

Suradnici u učenju