Terenska nastava u HE Zakučac i špilju Vranjaču

Dana 24. listopada 2023. godine učenici 5., 6. i 7. razreda bili su na terenskoj nastavi u hidroelektrani Zakučac te špilji Vranjači.

Krenuli smo autobusom ispred škole u 8:10 sati prema najvećoj hidroelektrani u Hrvatskoj - HE Zakučac. Nakon prijave na ulazu ušli smo u hidroelektranu te uz stručno vodstvo odslušali kraće predavanje i dobili odgovore na brojna pitanja učenika. Nakon HE Zakučac uputili smo se prema špilji Vranjači, koja se smjestila nedaleko od Dugopolja. Tu nas je dočekao vodič koji nam je ispričao sve o nastanku ove špilje te nas poveo u njezin obilazak. Ove godine obilježava se 120 godina od pronalaska špilje Vranjače. Temperatura unutar špilje je uvijek 15°C pa se može posjećivati tijekom cijele godine. Špilja je prepuna stalaktita i stalagmita, špiljskih stupova i arkada raznih oblika kojima su učenici bili oduševljeni. Nakon obilaska špilje kratko smo se odmorili te zaputili prema školi. Zadovoljni ovim obilascima, novim znanjima, lijepim vremenom i druženjem, ispred škole smo stigli u 14:00 sati.

U pratnji učenika bili su Tina Ninčević, učiteljica tehničke kulture i fizike, Stipe Mađor-Božinović, učitelj geografije, Josipa Juranović, učiteljica matematike i Maja Brzica, učiteljica informatike.

Tina Ninčević, učiteljica tehničke kulture i fizike

objavio: Maja Brzica   datum: 3. 11. 2023.