Virtualni muzej Brela

Noć muzeja je događaj koji se održava svake godine kad muzeji diljem svijeta otvaraju svoja vrata posjetiteljima do kasno u noć. Stoga smo odlučili stvoriti virtualnu izložbu u susret tom događaju koja će biti dostupna svima, bez obzira na njihovu lokaciju.

Virtualni muzej Osnovne škole iz Brela je nastao iz potreba dvaju eTwinning projekata -Whispers from the past i What stands the test of time. Također, ovaj virtualni muzej dio je i eTwinning projekta Gods and Myths - Virtual Museum Night 2024 budući da se određene lokacije odnose na legende o Šakanu i Šorki.

Virtualna izložba omogućuje posjetiteljima da istraže različite eksponate iz udobnosti svog doma. Ova izložba je rezultat suradnje učenika, učitelja i stručnjaka iz triju škola. Neki su bili zaduženi za istraživanje i odabir eksponata dok su drugi radili na dizajnu i implementaciji virtualne izložbe. Bez obzira na njihovu ulogu, svaki sudionik bio je ključan za uspjeh ovog projekta. Kroz ovu virtualnu izložbu, učenici su imali priliku naučiti o povijesti, umjetnosti i kulturi dok su istovremeno stekli vrijedne vještine suradnje i timskog rada.

Virtualna izložba prirodne, kulturne i nematerijalne baštine Brela se nalazi na poveznici: https://www.artsteps.com/view/659bd1afe2a43a934b78e367.

Zahvaljujemo se Turističkoj zajednici općine Brela na ustupljenim fotografijama kao i klapi Berulia na matrici njihove pjesme koja se čuje u pozadini virtualnog muzeja.

Za izradu 3D virtualne izložbe zaslužni su učenici:

Josip Bekavac, 6. razred, Marin Žamić, 7. razred, Toma Čagalj, 8. razred; učenici fotografi:  Paulina Škara, 4. razred, Jelena Čaljkušić, Helena Đokić, Dora Tomaš, Anamaria Ursić, 5. razred, Nikolina Ančić, Daniel Đokić, Ita Filipović, Mladen Škrabić, Duje Ribičić, 6. razred i Ivor Ursić, 7. razred. Učitelji koji su vodili učenike kroz projekt su: Gorana Babić, Maja Brzica, Josipa Juranović i Valentina Lasić.

objavio: Maja Brzica   datum: 26. 1. 2024.