Predstavljanje projekta „Gamifying Heritage“ na Međunarodnoj konferenciji

Na Međunarodnoj konferenciji za primarno obrazovanje Hrvatske zajednice osnovnih škola, održanoj 30. travnja u Brelima, prezentiran je projekt “Gamifying Heritage”, koji je napravljen u suradnji tri škole.

Projekt je nastao pod vodstvom prof. Matee Maslać i prof. Anite Zelić Tomaš iz Srednje Strukovne škole Makarska, dr.sc. Valentine Lasić i prof. Anđeline Mršo iz Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića, Makarska te mag. prim. educ. Maje Brzice iz Osnovne škole dr. Franje Tuđmana, Brela.

Projekt, koji je dio Europskog razvojnog plana škola, fokusiran je na jačanje kompetencija kroz suradnju s lokalnim obrazovnim i kulturnim institucijama. Učenici su, pod gore navedenim vodstvom, prošli kroz četiri faze razvoja online igrice, koja ima za cilj upoznavanje s kulturnom baštinom grada Makarske.

U prvoj fazi, učenici su skupljali informacije o lokalnoj baštini. Druga faza uključivala je kreiranje pitanja i zadataka za igricu, dok je treća faza bila posvećena vizualnom identitetu. Završna faza projekta obuhvatit će lansiranje igrice.

Financiranje projekta „Gamifying Heritage” osigurano je od strane MZO-a, a projekt će biti završen do kraja školske godine 2023./2024. Konferencija je bila prilika za naglašavanje važnosti inovacija u metodama poučavanja i izazova s kojima se susreću učitelji. Cilj konferencije bio je povezivanje iskustava učitelja, znanstvenika i stručnjaka te promicanje interdisciplinarnog pristupa u obrazovnoj transformaciji. Rad o lokalnoj baštini i igri koja je iz nje nastala dočekan je s oduševljenjem, a konferencija je poslužila kao mjesto za razmjenu ideja i iskustava.

objavio: Maja Brzica   datum: 8. 5. 2024.