Prijem kod Nadbiskupa i nagradni izlet

Splitsko-makarski nadbiskup mons. Dražen Kutleša primio je u petak, 27. svibnja, u Nadbiskupskom ordinarijatu u Splitu osam vjeronaučnih ekipa koje su na Nadbiskupijskoj vjeronaučnoj olimpijadi postigle najbolje rezultate osvojivši prva četiri mjesta u kategorijama osnovne i srednje škole.

Nadbiskup Kutleša je čestitao našim učenicama Teni Ivanac i Marti Juričić, učenicima Stipi Ursiću i Grguru Vrciću, mentoru Toniju Trutinu i ravnateljici Ivani Ravlić na postignutom uspjehu te nas je nagradio prigodnim poklonima. Svojom se čestitkom obratio i nadbiskup u miru mons. Marin Barišić koji nas je upoznao sa simbolikom središnje dvorane sv. Ivana Pavla II. u kojoj je priređeno primanje. Nadbiskup nam je pokazao kapelu koja je posvećena sv. Titu, prvom vjerovjesniku u Dalmaciji kao i TV studio Tiskovnog ureda. Susret je završio u srdačnoj atmosferi zajedničkim fotografiranjem i prigodnim osvježenjem u vrtu Nadbiskupskog ordinarijata.

Sutradan, u subotu, 28. svibnja, u organizaciji Katehetskog ureda, išli smo na nagradni izlet u dolinu Neretve. U Metkoviću u župnoj crkvi sv. Nikole biskupa sudjelovali smo na euharistijskom slavlju. Razgledali smo pastoralni centar i izložbu fotografija o misijskom djelovanju sluge Božjega o. Ante Gabrića, poznatog misionara u Indiji. Uslijedio je posjet Prirodoslovnom muzeju u Metkoviću. U neretvanskim lađama zaplovili smo rukavcima delte Neretve, a nakon ručka smo posjetili arheološki muzej Narona u Vidu. U Pločama smo razgledali župnu crkvu Kraljice Neba i Zemlje. Pri povratku u Brela, posjetili smo franjevački samostan u Zaostrogu i razgledali samostansku crkvu, muzej i knjižnicu. Puni lijepih dojmova odlučili smo i sljedeće školske godine sudjelovati na natjecanju iz vjeronauka.

Na priloženoj poveznici možete pročitati detaljan izvještaj o prijemu kod Nadbiskupa:

Na priloženoj poveznici možete pročitati detaljan izvještaj o izletu u neretvanski kraj:

Toni Trutin, vjeroučitelj

objavio: Ivana Ravlić   datum: 1. 6. 2022.