Balerina Helena u posjeti prvašima

Naši prvaši često slušaju baletne skladbe na satu Glazbene kulture pa su poželjeli uživo vidjeti jednu baletnu točku. Ovog utorka, 6. veljače, to im je omogučila učenica 5. razreda Helena Đokić koja već 6 godina trenira balet.

Tom im je prigodom najprije otplesala dvije koreografije te ih upoznala s osnovnim baletnim koracima koji se naizgled čine jednostavni, ali treba puno vježbe i truda da ih se usvoji. Prvaši su tom prigodom od Helene saznali da je potrebno puno žrtve i rada da bi bila uspješna i vrsna balerina. Ona već 6 godina nekoliko puta tjedno putuje u Split i Omiš gdje trenira balet. Učenike je također zanimalo u kakvoj odjeći i obući nastupaju balerine i baletani, treniraju li samo djevojčice balet ili ima i dječaka te padnu li nekada na pozornici tijekom nastupa. Za kraj je Helena nekoliko hrabrih učenica naučila poznati baletni okret i naklon. Prvaši su rekli da se već sada vesele novom druženju s našom balerinom!

Marijana Jerković, učiteljica razredne nastave

objavio: Ivana Ravlić   datum: 9. 2. 2024.