Dan ružičastih majica

Svake godine u veljači obilježavamo Dan ružičastih majica – dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. 28. veljače svi učenici i djelatnici naše škole došli su obučeni u ružičaste majice kako bi dali podršku svim žrtvama nasilja i potaknuli ostale na nenasilno rješavanje problema.

Učenici od 1. do 4. razreda su raznim aktivnostima sa svojim učiteljicama obilježili taj dan. Učenici 1. razreda su ukrasili pano prigodnim radovima koje su izradili na izvannastavnoj aktivnosti „Vrijedne ručice“. Na satu hrvatskog jezika su pričali o temi međuvršnjačkog nasilja i sastavljali prigodne rečenice na tu temu. Učenici 2. razreda su na satu hrvatskog jezika odgledali animirani film „Nenasilna komunikacija“, bojali majice i jedan drugome napisali poruku podrške. Učenici 3. razreda su crtali ružičaste majice. Učenici 4. razreda su na satu razrednika učili o vrstama nasilja i kako nasilje zaustaviti. Na satu likovne kulture su crtali i izrezivali ružičaste majice s porukom kako biti dobar prijatelj, a na satu hrvatskog jezika su prepričavali i pisano sastavljali o tome kako bi izgledao svijet bez nasilja.

Učenici su aktivno i maštovito sudjelovali u svim aktivnostima, učeći pri tome da nasilje nikad nije rješenje i da se problemi rješavaju mirnim putem i nenasilnom komunikacijom.

Natalija Križanović, učiteljica razredne nastave

objavio: Ivana Ravlić   datum: 29. 2. 2024.