Lidrano 2014

U Glazbenoj školi Makarska održano je međuopćinsko natjecanje

Makarska Glazbena škola treću godinu zaredom domaćin je međuopćinskog Lidrana. Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva na međuopćinskoj razini okupila je učenike s Makarskog primorja. Željko Vlaho, ravnatelj glazbene škole na početku je pozdravio sudionike natjecanja i zaželio im uspješan rad. Glazbenim nastupom svečanosti natjecanja su pridonijeli učenik Mak Vranješ (saksofon) uz pratnju profesorice klavira Hane Vlaho. U natjecanju su sudjelovali učenici svih osnovnih škola od Gradca do Brela, uključujući obje osnovne škole iz Makarske. Vanja Selak, predsjednica Povjerenstva za međuopćinsku razinu natjecanja kazala nam je kako su Povjerenstvu dospjela 24 literarna, tri novinarska rada, 14 recitacija i monologa, 8 igrokaza i scenskih igra. Izabrano je i danas predstavljeno u Glazbenoj školi 10 literarnih radova i tri novinarska, 4 pojedinačna i 3 skupna rada. Radovi koji su dobili najviše ocjene Prosudbenog povjerenstva predstavljat će škole s Makarskog primorja na županijskom natjecanju koje će se održati 6. veljače u kongresnoj dvorani na Poljudu s početkom u devet. Radovi koji budu odabrani na županijskom natjecanju idu na državno natjecanje čiji će domaćin ove godine biti Dom mladih Rijeka. Susrete organiziraju Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa te Agencija za odgoj i obrazovanje.

Odabrano deset literarnih radova za županijsko natjecanje

Dušo čovječja, kako si slična vodi - Ana Okmažić, 8.r., OŠ oca Petra Perice, Crvene cipelice - Lirija Roso, 8.r. ,OŠ o. Petra Perice, Moja molitva - Martina Krželj ,7.r, OŠ don Mihovila Pavlinovića, Heroj - Maja Čatlak ,8.r., OŠ Stjepana Ivičevića, Tajna - Ivo Vučko, 8.r., OŠ o. Petra Perice, Svjetla u tami - Petra Carević, 7.r,. OŠ dr. Franje Tuđmana, Vrtuljak osjećaja - Sara Sofić, 7.r., OŠ Stjepana Ivičevića, Ana, to sam ja - Ana Sinković, 4. r., OŠ Gradac, Draga susida Anka - Bartol Šošić, 8.r., OŠ dr. Franje Tuđmana, Postanak Biokova - Frane Brbić , 5.r., OŠ Tučepi.

Novinarski radovi  iz podgorske i breljanske škole

Planinarenje učenika 7. razreda - Lucija Bilas ,7.r.,OŠ don Mihovila Pavlinovića, Intervju  s Ladom, glavnim likom romana Debela- Sara Peko, 8. r. , OŠ don Mihovila Pavlinovića i Put u  Slavoniju - Marin Šošić, 8. razred, OŠ dr. Franje Tuđmana

Dramsko stvaralaštvo

Nagrađeni su pojedinačno: monolozi- Intonacija Lane Dujmović, 4.r., OŠ Baška Voda, S biciklom nikad nisi sam - Lucija Pirak, 4.r., OŠ Stjepana Ivičevića, Ocjene - Jure Topić, 4.r. , Stjepana Ivičevića, Tri moja brata – recitacija Ivo Vučko, 8.r., OŠ o.Petra Perice. Među skupnim radovima odabrani su igrokazi: Šaljive narodne priče – 5. razred , OŠ o.Petra Perice, Tko je ukrao zimu- 1. i 2. razred OŠ Gradac i Luce Brekuja - 6. i 4.r. OŠ Stjepana Ivičevića.

Izvor: makarsko-primorje.com

objavio: Administrator   datum: 22. 1. 2014.