Noć muzeja 2014.

U suradnji s hrvatskim muzejima, a s ciljem popularizacije muzejskih sadržaja i dovođenja publike u muzejske prostore, Hrvatsko muzejsko društvo organizira u petak, 31. siječnja 2014. godine, devetu po redu Noć muzeja

Muzeji, galerije  i ostale kulturne ustanove diljem Hrvatske otvorit će svoja vrata posjetiteljima, u vremenu od 18 sati do 1 sata iza ponoći, te im besplatno ponuditi raznovrsne programe. Programi se provode u suradnji i prema mogućnostima i idejama sudionika manifestacije, a u skladu sa spomenutim ciljevima. Događanja su vrlo raznolika: otvorenje izložbe, predavanja, radionice, koncert, performans, promocija, specijalno osmišljeno vodstvo, kazališna predstava, besplatno dijeljenje ili prigodna prodaja muzejskih publikacija i suvenira, te ostala prigodna događanja.

Popis svih događanja u ovogodišnjoj, Noći muzeja 2014., potražite na adresi http://nocmuzeja.hr/popis-muzeja/.

Gradski muzej Makarska i ove će godine s bogatim programom sudjelovati u nacionalnoj Noći muzeja. Pod nazivom Muzeopisna pjesmarica, program makarskog muzeja obuhvatit će pjesničke, slikarske te glazbene elemente, tako da će svi posjetitelji  moći pogledati izložbu Makarske udruge likovnih umjetnika, prisustvovati pjesničkoj večeri te naposljetku poslušati koncert makarskog gitarista Tihe Pavlinovića. Voditelj programa bit će glazbeni urednik Radija Makarska rivijera Zoran Spajić, dok će tijekom Noći muzeja svi posjetitelji po prigodnim cijenama moći nabaviti muzejska izdanja, časopise i kataloge.

objavio: Administrator   datum: 29. 1. 2014.