Posjet novinarke

U utorak 5. svibnja breljansku Osnovnu školu dr. Franje Tuđmana posjetila je novinarka informativnog programa Nove TV, Ivanka Čuljak, koja je ujedno i bivša učenica ove škole

Susret s učenicima viših razreda je ostvaren na inicijativu prof. hrvatskoga jezika Gorane Babić. Radionica je protekla u veselom ozračju. Kroz razgovor s učenicima Ivanka se prisjetila svojih osnovnoškolskih dana, kada je i započela s novinarskim radovima predstavljajući breljansku školu  na Lidranu. Učenicima je objasnila kako funkcionira informativni program te da za pripremu priloga od nekoliko minuta mora raditi cijeli dan. Ivanka je spomenula da kroz svoj rad ima priliku upoznati mnoge poznate ljude. Isto tako, kazala im je da njezin posao ima manje lijepu stranu- novinar uvijek mora biti spreman na neočekivane situacije i često provoditi blagdane na terenu daleko od svojih najbližih. Prikazala im je neke od priloga koje je snimila . Ivanku je oduševila činjenica da su se ove godine breljanski učenici plasirali na županijski Lidrano u kategoriji novinarskih radova, a rad Jelene Katarine Kovačević bio je predložen i za državnu razinu. Inače, breljanska škola se može pohvaliti s još dvije novinarke koje su ne tako davno bile učenice te ustanove- Dajanom Šošić i Ivanom Carević. Isto tako, breljansku školu je pohađao i aktualni predstojnik Ureda predsjednice Kolinde Grabar Kitarović, Domagoj Juričić.

objavio: Administrator   datum: 6. 5. 2015.