Posjet 8. razreda Vukovaru

U sklopu projekta Posjet osmih razreda Vukovaru, u nedjelju 23. travnja 2017. sastali smo se ispred škole i krenuli na put. Cilj posjeta Vukovaru je učenje o vrijednostima Domovinskog rata i spoznavanje važnosti bitke koja se vodila u Vukovaru za obranu naše Domovine.

Nakon deset sati putovanja, stigli smo i smjestili se u hostel „Dubrovnik“. U ponedjeljak smo u 9:30 imali predavanje o Domovinskom ratu nakon čega smo otišli u posjet dvorcu Eltz i Muzeju vučedolske kulture. U utorak 25. travnja, najprije smo posjetili Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, a zatim i Mjesto sjećanja - Vukovarsku bolnicu. Iz bolnice smo se uputili na Memorijalno groblje, a potom na Ovčaru gdje smo se pomolili za sve one koji su na njoj ubijeni.

U 14 h smo imali kviz s pitanjima o Domovinskom ratu u kojem je sudjelovalo šest škola, a mi smo sa školom iz Baške Vode bili četvrti. U 16 h smo puni dojmova koje je teško opisati, krenuli natrag prema Brelima. Svjesni toga zašto je Vukovar grad heroj, možemo samo reći da se nikada ne smiju zaboraviti zločini počinjeni gradu Vukovaru i njegovim stanovnicima tijekom Domovinskog rata i svi se moramo s osjećajem zahvalnosti pokloniti svakoj žrtvi za slobodnu Hrvatsku.

Antonela Radić i Ema Carević, 8. razred                                                                          (Novinarska sekcija)

objavio: Vanja Sokol   datum: 1. 5. 2017.