Novi projekti

Naši eTwinneri iz 6. razreda neumorno rade na eTwinning projektima. Trenutno rade na 5 kraćih projekata:

1. Europeer Education - učenici dviju talijanskih škola i dviju europskih netalijanskih škola podijelit će svoje nacionalno bogatstvo i prirodne ljepote uvodeći najzanimljivije geografske, povijesne, umjetničke i kulturne aspekte rodne zemlje. Svaka će škola odlučiti na koji se dio ili aspekt svoje zemlje želi fokusirati i ilustrirati partneru kako bi poboljšala sliku svoje nacije. Učenici mogu odabrati kako objasniti odabranu temu. Cilj je uspostaviti proces vršnjačke edukacije razvijajući dublje znanje o Europskoj uniji, jači osjećaj europskog identiteta koristeći engleski jezik kao glavni jezik projekta.

2. Traditional recipes from all over the globe - izrada zajedničke digitalne knjige kulinarske baštine Hrvatske, Slovenije, Poljske, Italije, Cipra, Turske, Litve, Grčke, Rumunjske i Španjolske .

3. Esafety animations - izrada videa u tehnici tzv. stop animacije s ciljem predočavanja određenih pravila e- sigurnosti, a tema e- sigurnosti je također dio plana i programa Hrvatskoga jezika u 6. razredu.

4. Celebrate Women's International Day - projekt o poznatim ženama u našoj zemlji: učenici su podijeljeni u parove te trebaju napisati kratki članak s tekstovima i fotografijama. Različite škole mogu objavljivati, tiskati i čitati ovaj časopis. Svaki će partner stvoriti kviz za škole partnere. Rezultat bi trebali biti digitalni časopis u alatu MadMagz te pjesma u akrostihu.

5. Creatively about artistic and entertaining heritage - u ovom će projektu na kreativan način i pomoću digitalnih alata učenici predstaviti kulturnu baštinu mjesta u kojem žive. Naglasak je na umjetničkoj i zabavnoj baštini, te njen doprinos u oblikovanju europskog identiteta. Projekt doprinosi obilježavanju Dana europske baštine 2019. godine.

objavio: Ivana Ravlić   datum: 17. 12. 2019.